Surat, Gujarat
GST No. 24CCVPJ6504K1Z7
Call 07949226494 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Gym |
| Bench Type | Flat Bench |
| Material | IRON |
| Color | Black |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Usage/Application | Gym |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Surface Finish | Polished |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Weight | 8 kg |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Color | Green and Orange |
| Finish | Polished |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Material | Mild Steel and Leather |
| Usage | Home Gym |
| Weight | 45 kg |
| Finish | Polished |
| Load Capacity | 120 kg |
| Height | 7 ft |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Gym |
| Surface Finish | Polished |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Accessory Type | Bar Set |
| Material | IRON |
| Usage/Application | Gym |
| Color | Black |
| Finishing | Shinny Polished |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Country of Origin | Made in India |
| Material | CRC Pipe And Foam |
| Height | 6 Feet |
| Usage | Gym |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
View Complete details