Surat, Gujarat
GST No. 24CCVPJ6504K1Z7
Call 07949226494 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Type Of Chest Press Machine | Butterfly |
| Usage/Application | Office |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Gym |
| Type Of Fitness Equipment | Commercial |
| Finish | Polished |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Type Of Chest Press Machine | Butterfly |
| Usage/Application | Gym |
| Target | Chest |
| Material | MS |
| Color Coated | Yes |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Bench Type | Flat Bench |
| Type of Bench | Multi Purpose Bench |
| Max. User Weight | 200 KG |
| Usage/Application | Gym |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Material | Mild Steel |
| Color | Yellow |
| Finish | Polished |
| Usage | Home Gym |
| Weight | 30 kg |
Home gym.
Maximum all types of exercise are done thru this machine
View Complete details
| Usage/Application | Outdoor Gym |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Color | Red and Yellow |
| Size/Dimension | 840 mm x 762 mm x 2286 mm |
| Weight | 20 kg |
| Surface Finishing | Polished |
| Seating Capacity | 2 Seating |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
View Complete details