Surat, Gujarat
GST No. 24CCVPJ6504K1Z7
Call 07949226494 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Usage/Application | Gym |
| Size | 1820 x 1190 x 2100 mm |
| Material | Leather and Mild Steel |
| Color | Red and Black |
| Target | Shoulder |
| Weight | 40 kg |
| Finish | Polished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Gym |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Type Of Chest Press Machine | Butterfly |
| Material | MS |
| Resistance Type | Yes |
| Target | Chest |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Surface Finish | Polished |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Type Of Chest Press Machine | Incline |
| Max. User Weight | 500 kg |
| Usage/Application | Gym |
| Target | Chest |
Additional Information:
View Complete details