Surat, Gujarat
GST No. 24CCVPJ6504K1Z7
Call 07949226494 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Weight | 15 kg |
| Material | Rubber |
| Type | Fixed Weight |
| Head Shape | Round |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gym |
| Maximum Weight for Adjustable Dumbbell | 15 Lbs. |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Steel |
| Type | Fixed Weight |
| Weight | 5 kg |
| Head Shape | Round |
View Complete details
| Weight | 7.5 kg |
| Material | Rubber |
| Type | Fixed Weight |
| Head Shape | Round |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gym |
View Complete details
| Material | Cast Iron |
| Weight | 5 kg |
| Type | Adjustable |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gym |
| Maximum Weight for Adjustable Dumbbell | 15 Lbs. |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 250 Kg
| Material | Cast Iron |
| Brand | Balance Fitness Equipment |
| Type | Fixed Weight |
| Shape | Round |
| Head Shape | Hex |
Additional Information:
View Complete details